Post by Henni on Dec 10, 2015 8:38:29 GMT
Villit ravit 13.12.2015
Järjestäjä: Henni
Järjestyspaikka: Repolan Ravitalli
Säännöt:
- Yksi IRL-henkilö voi ilmoittaa jokaiseen lähtöön rajattomasti hevosia
- Lähdöt jaetaan sopiviin ryhmiin.
- Ikärajoitukset: kylmäveriset 3-15 vuotta ja lämminveriset 2-12 vuotta
- 2v lämminveriset ja 3v kylmäveriset jaetaan omiksi ryhmiksi.
- Ennätykseltään epärealistiset hevoset hylätään (vrt. Hippoksen SE-tilasto).
- Yksi ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta lähdössä, mutta ohjastajaa ei ole pakko merkitä.
- Sama hevonen voi juosta vain yhdessä lähdössä.
- Tulokset arvotaan raviarvontakoneella.
Osallistuminen
- Osallistuminen tapahtuu tähän ketjuun seuraavassa muodossa:
ikä sukupuoli nimi / ohjastaja (talli/seura) ennätys --
(5v o Polle Polletus / ohjastaja (SeuRa) 30,2a --)
HUOM! Laitathan hevoset aikajärjestykseen hitaimmasta nopeimpaan. KIITOS!
Lähdöt
Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, lämminveriset, avoin (P: 1000-5000v€)
Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m, kylmäveriset, avoin (P: 1000-5000v€)
LÄHTÖLISTAT
Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, lv, avoin
Sarja 1.
P: 1 500v€ - 1 000v€ - 700v€ - 300v€ - (100v€)
1. 2v o Doubledealer Rus / mikko (RuKoLi) 21,2ake -- 01.18,1aly x - 1 500v€
2. 2v t Sayonara Rus / siinau (RuKoLi) 22,4ake -- 01.18,3aly - 1 000v€
3. 3v t Trickster Snilli / Eemi (RRT) 22,1a -- 01.18,4aly - 700v€
4. 3v t Titja Duán / Nomi (KLP) 19,5aly -- 01.18,4aly - 300v€
5. 4v o Saint Global / Olli (NaSe) 18,6a -- 01.18,5aly xx - 100v€
6. 4v o Blue Cameron Snilli / (SnRa) 18,1a -- 01.19,1aly x - 100v€
7. 4v o Green Speed / (SnRa) 17,5a -- 01.19,3aly
8. 3v t Give Me Chloe Rus / hanne (RuKoLi) 17,4ly -- 01.19,3aly
9. 3v o Johnwise Foxy / Arto (RRT) 18,4a -- 01.19,5aly
10. 2v o Yesterday Snilli / (SnRa) 21,5a -- 01.19,5aly
11. 3v t Chianna D´eux / jouni (RuKoLi) 17,5ake -- 01.20,5aly
3v t Friia La Fleur / Strife (KLP) 17,4ake -- HPL
Sarja 2.
P: 2 000v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ (- 300v€)
1. 4v t Floralise / Evald (Team Ninitra) 16,4a -- 01.16,3aly - 2 000v€
2. 3v o Mr. Giant Smoke / Nicky (CRAM) 16,5ke -- 01.16,4aly x - 1 500v€
3. 4v o Zulu Foxy / Ragnar (Team Ninitra) 17,3a -- 01.16,5aly - 1 000v€
4. 4v t Fuchsia Smoke / Alex (RRT) 16,5a -- 01.16,5aly - 500v€
5. 5v o Pruie Duán / markku (RuKoLi) 17,2 -- 01.16,6aly - 300v€
6. 6v t Juno Burn / Ella (NaSe) 16,4a -- 01.16,6aly xx - 300v€
7. 6v o Creepy Tattoo / Tatu (NaSe) 16,4a -- 01.17,6aly
8. 4v o Edgestone Foxy / Mikaela (Team Ninitra) 17,3a -- 01.18,2aly x
9. 4v t Groupie Snilli / (SnRa) 17,4a -- 01.18,3aly
10. 5v o IR Darth Vader / Frank (RRT) 17,3a -- 01.18,3aly
11. 4v t Kissmeralda Foxy / Taavi (RRT) 17,0a -- 01.18,6aly
5v t Sugarcane / Hilding (Team Ninitra) 16,9a -- HML (6.)
Sarja 3.
P: 3 000v€ - 2 200v€ - 1 500v€ - 800v€ (- 400v€)
1. 7v t IR Sea Twisted / Hedda (Team Ninitra) 15,2a -- 01.15,2aly - 3 000v€
2. 5v t Katjuscha / Strife (KLP) 15,2ake -- 01.15,3aly - 2 200v€
3. 3v o Pennywise / Peetu (RRT) 16,2a -- 01.15,4aly - 1 500v€
4. 7v o IR Fury / Gunborg (Team Ninitra) 15,3a -- 01.15,6aly x - 800v€
5. 5v o Matchbox Luned / Matti (NaSe) 16,3a -- 01.16,2aly - 400v€
6. 6v o OR'Knight Python / Aku (RRT) 16,3a -- 01.16,5aly - 400v€
7. 6v o Cherosene N Smoke / Hertta (Team Ninitra) 15,2a -- 01.17,3aly
8. 4v t Cinnabar Smoke / Nea (RRT) 16,0a -- 01.17,3aly
9. 3v o Bluedust Speed / Nicky (CRAM) 16,2ke -- 01.17,4aly
10. 7v t Silly Kid / Orvo (RRT) 15,5a -- 01.17,6aly
11. 7v o Small Cash Snilli / Rita (Team Ninitra) 15,4a -- 01.17,6aly
4v t Silvia Burn / Jon (RRT) 16,4a -- HLL
Sarja 4.
P: 3 000v€ - 2 200v€ - 1 500v€ - 800v€ (- 400v€)
1. 5v t Jodi Speed / Bertel (Team Ninitra) 15,1a -- 01.14,1aly xx - 3 000v€
2. 4v t Charmeleone Snilli / (SnRa) 14,3a -- 01.14,4aly - 2 200v€
3. 7v o Keep On Laughing / (SnRa) 14,4a -- 01.14,5aly - 1 500v€
4. 7v o Aggie's Amaretto / David (Uttevalla) 15,2a -- 01.14,5aly - 800v€
5. 6v t Titania Burn / Leena (Team Ninitra) 14,9a -- 01.14,5aly - 400v€
6. 9v o Vermette Vito / Ivar (Uttevalla) 15,2a -- 01.15,3aly - 400v€
7. 8v t Aureole Louise / Aaron (Uttevalla) 14,6a -- 01.15,4aly xx
8. 5v t Barracuda Nin / Senni (RRT) 15,1a -- 01.15,4aly x
9. 5v o Madhatter Snilli / Otto (RRT) 14,5a -- 01.15,6aly x
10. 7v t Frostsjö Golden Dream / (SnRa) 15,1 -- 01.16,6aly
7v o Bruckner Gentleman / Frank (Uttevalla) 15,1 -- HLL
7v o Manhattan Pomp / Urmas (Team Ninitra) 15,1a -- K
Sarja 5.
P: 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ (- 500v€)
1. 11v t Gravity of Life / (SnRa) 13,3a -- 01.13,1aly - 4 000v€
2. 7v t Rhonda Foxy / Niilas (RRT) 14,2a -- 01.13,2aly x - 3 000v€
3. 9v t Guillaume Benedicte / Erik (Uttevalla) 14,1a -- 01.13,4aly x - 2 000v€
4. 8v t Aggie's Alexa / Calle (Uttevalla) 14,1a -- 01.14,4aly - 1 000v€
5. 8v o Cossack Foxy / Veijo (RRT) 13,4a -- 01.14,4aly x - 500v€
6. 8v o Versailles Violet / Maksim (Team Ninitra) 14,2a -- 01.14,4aly x - 500v€
7. 9v o Greyhound / (SnRa) 13,3 -- 01.15,1aly x
8. 5v o Cherokee Nin / Reidar (RRT) 14,3a -- 01.15,2aly x
9. 5v o Cyberbattle Snilli / (SnRa) 13,2a -- 01.15,2aly
10. 7v t Cleveland Sally / Hans (Uttevalla) 13,5a -- 01.15,2aly x
11. 7v t Big Red Upland / Arvo (RRT) 13,9a -- 01.15,4aly x
12. 5v t Chocolina Rus / Nicky (CRAM) 14,0ake -- 01.15,6aly xx
Sarja 6.
P: 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ (- 500v€)
1. 4v t Juniper Vanity / Anni (RRT) 12,9a -- 01.12,1aly x - 4 000v€
2. 6v t NORDIC Honky Tonk Bandonkadonk T / (SnRa) 12,7a -- 01.12,3aly - 3 000v€
3. 5v o Icaros Foxy / Henni (RRT) 13,1a -- 01.12,4aly - 2 000v€
4. 8v o Alban Antoine / Bert (Uttevalla) 13,2a -- 01.13,3aly xx - 1 000v€
5. 8v o Long Way Snilli / (SnRa) 13,2 -- 01.13,4aly - 500v€
6. 7v t Flawless Snilli / (SnRa) 12,6a -- 01.13,6aly - 500v€
7. 11v t Charolain Down Q'91 / (SnRa) 12,5a -- 01.14,2aly
8. 5v t Celestina Gue / riikka (RuKoLi) 12,8a -- 01.14,3aly
9. 7v t Insomnia Snilli / (SnRa) 13,1 -- 01.14,3aly xx
10. 8v t Vineyard Foxy / Miro (RRT) 13,2a -- 01.14,4aly
11. 7v t Reach The Stars / (SnRa) 12,5a -- 01.14,5aly
5v t Roxann Snilli / (SnRa) 13,2a -- HLL
Sarja 7.
P: 5 000v€ - 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ (- 1 000v€)
1. 10v o Lucky Luke Upland / (SnRa) 12,3a -- 01.12,1aly - 5 000v€
2. 6v t Blaze of Enchantment / Nicky (CRAM) 12,1aly -- 01.12,2aly - 4 000v€
3. 7v t Dragonfire Ach / (SnRa) 12,1a -- 01.12,3aly - 3 000v€
4. 5v o Big Perfection Rus / tapio (RuKoLi) 12,4ly -- 01.13,2aly - 2 000v€
5. 8v o So Complex / Jaana (RRT) 12,3a -- 01.13,2aly - 1 000v€
6. 9v t Need More Gue / (SnRa) 12,3a -- 01.13,2aly x - 1 000v€
7. 9v t Trick-or-Treat Snilli / (SnRa) 12,2a -- 01.13,3aly
8. 10v o Hazel Presto / joni (RuKoLi) 12,1ake -- 01.13,5aly
9. 9v t Madley Foxy / (SnRa) 12,2a -- 01.13,6aly xx
10. 8v t Tahiti Rain / Henni (RRT) 12,2a -- 01.14,2aly
11. 10v t Guillaume Lunatic / Gary (Uttevalla) 12,4a -- 01.14,4aly
12. 8v o Incredible Snilli / riku (RuKoLi) 12,1ke -- 01.14,5aly
Sarja 8.
P: 5 000v€ - 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ (- 1 000v€)
1. 9v o Rattlesnake Foxy / Hannes (RRT) 11,3a -- 01.10,6aly x - 5 000v€
2. 8v t Classic Dream EW / (SnRa) 11,3a -- 01.11,0aly - 4 000v€
3. 9v o Shipwreck / (SnRa) 11,1a -- 01.11,4aly x - 3 000v€
4. 9v t Never Enough / (SnRa) 11,3a -- 01.11,5aly - 2 000v€
5. 5v t My Cherié / Oliver (RRT) 11,9a -- 01.11,5aly - 1 000v€
6. 10v o Lookin' At Lucky Ace / Kaj (Team Ninitra) 11,1a -- 01.12,6aly x - 1 000v€
7. 7v t Lipstick Snilli / (SnRa) 11,2a -- 01.12,6aly x
8. 10v t Get My Destiny / (SnRa) 11,2a -- 01.13,2aly
9. 9v o Knighthood Snilli / (SnRa) 11,1a -- 01.13,3aly
10. 11v t Soundwave / Valfrid (Team Ninitra) 12,0a -- 01.13,9aly
9v o Victorious Upland / (SnRa) 11,4a -- K
9v o Unmellow Yellow / Iisa (RRT) 11,3a -- HML (3.)
-------------------------------
Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m, kv, avoin
Sarja 1.
P: 1 500v€ - 1 000v€ - 700v€ - 300v€ - (100v€)
1. 4v t Snillin Astrid / Aaro (RRT) 32,2a -- 01.29,2aly - 1 500v€
2. 4v t Kuura-Neito / Strife (KLP) 31,3aly -- 01.30,2aly - 1 000v€
3. 3v t Ingermarie Snilli / (SnRa) ei enn. -- 01.30,4aly - 700v€
4. 4v t Snillin Haltiatanssi / (SnRa) 31,3a -- 01.30,8aly xx - 300v€
5. 4v t Pessiina / Aino (SS) 1.34,6ake -- 01.31,6aly - 100v€
6. 4v t Ruskoliljan Vanilja / siinau (RuKoLi) 34,5 -- 01.32,1aly x
7. 4v t Ruskoliljan Sadehelmi / joni (RuKoLi) 34,3 -- 01.32,3aly
8. 3v t Purnin Tosituuri / Edgar (Team Ninitra) ilm. kl -- 01.32,3aly
9. 4v t Valtarian Vinkeä / Ellu (Salta) 38,3ke -- 01.32,5aly
10. 4v t Valtarian Aikamatka / Mino (KLP) 32,2aly -- 01.32,6aly x
Sarja 2.
P: 2 000v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ (- 300v€)
1. 4v o Snillin Aapeli / (SnRa) 31,2a -- 01.28,5aly - 2 000v€
2. 4v o Snillin Joukahainen / (SnRa) 30,2a -- 01.28,6aly - 1 500v€
3. 4v t Purnin Esteri / Aslak (RRT) 30,2a -- 01.29,1aly x - 1 000v€
4. 5v o Saltan Retale / Amelie (Salta) 29,4ake -- 01.29,2aly - 500v€
5. 5v o EP Aatos / (SnRa) 29,5a -- 01.29,4aly - 300v€
6. 5v o Narrilaivan Lemmenloppu / Sampo (NaSe) 29,6 -- 01.29,4aly
7. 8v t Urd NRL / Ulle (NaSe) 29,8 -- 01.29,5aly
8. 7v t Skuld NRL / Shavo (NaSe) 29,3a -- 01.30,1aly
9. 5v t Repolan Pinkasu / Eevi (RRT) 29,4a -- 01.30,4aly xx
10. 7v o Soldat Oscar / (NaSe) 29,7 -- 01.30,5aly x
Sarja 3.
P: 3 000v€ - 2 200v€ - 1 500v€ - 800v€ (- 400v€)
1. 10v t Aina-Annikki / Bert (Uttevalla) 27,5a -- 01.27,4aly - 3 000v€
2. 6v t Purnin Vapukas / Bertel (Team Ninitra) 28,9a -- 01.27,4aly xx - 2 200v€
3. 6v t Snillin Tunturitar / (SnRa) 27,6a -- 01.27,6aly - 1 500v€
4. 5v t Savun Signe / Henni (RRT) 28,5a -- 01.27,9aly - 800v€
5. 6v o Saltan Pinnari / Eve (Salta) 29,2ly -- 01.28,5aly - 400v€
6. 5v o Repolan Asser / Mauno (RRT) 28,4a -- 01.28,6aly
7. 5v t Purnin Smaragdi / Lennart (Team Ninitra) 28,7a -- 01.29,3aly x
8. 6v t Hallansuru / Strife (KLP) 27,4ake -- 01.29,3aly xx
9. 10v t Startin Pramea / Meea (NaSe) 28,3a -- 01.29,4aly
6v t Narrilaivan Kalpeakasvo / Kalle (Nase) 29,2a -- HPL
Sarja 4.
P: 3 000v€ - 2 200v€ - 1 500v€ - 800v€ (- 400v€)
1. 6v o Snillin Räppääjä / (SnRa) 25,5a -- 01.25,2aly - 3 000v€
2. 11v o Onnen-Kantamoinen / Gary (Uttevalla) 26,8a -- 01.25,3aly - 2 200v€
3. 7v o Savun Noitavero / Rita (Team Ninitra) 26,3a -- 01.25,4aly - 1 500v€
4. 7v t O.R. Esviraali / Eveliina (RRT) 26,7a -- 01.25,4aly - 800v€
5. 6v o Purnin Uskoma / Lovisa (Team Ninitra) 27,3a -- 01.25,5aly - 400v€
6. 5v t Purnin Noppaonni / Ove (Team Ninitra) 27,2a -- 01.25,5aly xx - 400v€
7. 7v t Purnin Idylli / Pamela (Team Ninitra) 25,6a -- 01.26,6aly
8. 9v o Ahkeroitsija / Frank (Uttevalla) 27,3a -- 01.26,6aly x
9. 8v o Snillin Jojoniksi / Magnhild (Team Ninitra) 26,2a -- 01.27,1aly x
10. 9v t Välähdyksen Jasmiini / Mii (KLP) 01.27,3ake -- 01.27,3aly
11. 5v o Repolan Villiveto / Sebastian (RRT) 27,2a -- 01.27,6aly
Sarja 5.
P: 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ (- 500v€)
1. 6v o Snillin Bamse / (SnRa) 25,0a -- 01.24,2aly - 4 000v€
2. 6v t AH Jalominttu / Sulo (RRT) 25,3 -- 01.24,3aly - 3 000v€
3. 6v o Pika-Ristikko / markku (RuKoLi) 25,3ake -- 01.24,3aly - 2 000v€
4. 10v t Sointu-Tyttö / Erik (Uttevalla) 25,2a -- 01.24,4aly - 1 000v€
5. 9v t Purnin Rupatelma / Stella (Team Ninitra) 24,4a -- 01.24,5aly xx - 500v€
6. 7v t Kamilla W.E.I. / (SnRa) 25,1a -- 01.24,5aly xx - 500v€
7. 9v o Purnin Tosikeikari / Ebba (Team Ninitra) 24,3a -- 01.24,5aly
8. 9v o Ohi-Meni / David (Uttevalla) 25,2a -- 01.25,2aly
9. 8v o Pikku-Igor / Miranda (RRT) 25,0a -- 01.26,2aly
10. 9v t Samuelintytär / Valfrid (Team Ninitra) 25,4a -- 01.26,4aly
11. 8v o Jaakoppi / Aaron (Uttevalla) 25,3a -- 01.26,6aly xx
Sarja 6.
P: 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ (- 500v€)
1. 10v o K.B. Murheenkryyni / (SnRa) 23,6a -- 01.24,3aly - 4 000v€
2. 9v o Woimakas / Hedda (Team Ninitra) 24,2a -- 01.24,5aly xx - 3 000v€
3. 12v t Kiri-Armi / (SnRa) 23,8a -- 01.25,4aly - 2 000v€
4. 8v o AH Muninn / (SnRa) 24,3a -- 01.25,4aly - 1 000v€
5. 10v o Snillin Eversti / (SnRa) 24,3a -- 01.25,5aly - 500v€
6. 8v o Iki-Elmeri / Paulus (RRT) 23,6a -- 01.25,5aly x - 500v€
7. 6v t A.K. Aaria / (SnRa) 24,3a -- 01.25,6aly
8. 6v o Iki-Viljami / Nero (RRT) 23,7a -- 01.26,1aly
9. 6v o Kekan Tuliharha / Ilmari (RRT) 24,0a -- 01.26,2aly
8v t Hillastiina / Ivar (Uttevalla) 24,3a -- HLL
8v o AH Talisker / (SnRa) 23,9a -- K
Sarja 7.
P: 5 000v€ - 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ (- 1 000v€)
1. 8v t Pompeji Alma / Leopold (Team Ninitra) 23,2a -- 01.22,1aly x - 5 000v€
2. 8v t Snillin Kaunokainen / (SnRa) 22,1 -- 01.22,1aly - 4 000v€
3. 11v o O.R. Kermakola / Leenu (RRT) 22,2a -- 01.22,2aly x - 3 000v€
4. 12v t Hilirianne / Calle (Uttevalla) 22,2a -- 01.23,2aly xx - 2 000v€
5. 9v t Ruskoliljan Lumina / mikko (RuKoLi) 23,0 -- 01.23,5aly - 1 000v€
6. 11v t Onnen-Tähti / Hans (Uttevalla) 23,5a -- 01.23,5aly xx - 1 000v€
7. 6v o Repolan Vandaali / riku (RuKoLi) 23,3ly -- 01.23,5aly
8. 12v t O.R. Charliina / Veijo (RRT) 22,4a -- 01.24,2aly
9. 9v t Saltan Hairahdus / Aku (Salta) 23,1aly -- 01.24,3aly
10. 12v o Sorriino / Jocke (Uttevalla) 22,2a -- 01.24,6aly xx
9v o Egovei / Kaj (Team Ninitra) 23,0a -- HLL
Sarja 8.
P: 5 000v€ - 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ (- 1 000v€)
1. 11v o Repolan Hurmos / Jaana (RRT) 21,3a -- 01.20,2aly - 5 000v€
2. 10v t Gittan Kaja / (SnRa) 21,2a -- 01.21,0aly x - 4 000v€
3. 14v o Vastarannan Valssi / (SnRa) 21,2a -- 01.21,4aly - 3 000v€
4. 10v t Hahtuva / (SnRa) 21,3a -- 01.21,5aly x - 2 000v€
5. 13v o Snillin Yökiitäjä / (SnRa) 21,5a -- 01.22,3aly - 1 000v€
6. 11v o Snillin Valloittaja / (SnRa) 22,1a -- 01.22,5aly x - 1 000v€
7. 10v o Repolan Vilivonka / Taavi (RRT) 20,4aly -- 01.23,1aly x
8. 11v o O.R. Casanova / (SnRa) 21,2a -- 01.23,2aly
9. 10v o Kekan Kipinä / (SnRa) 21,4a -- 01.23,3aly x
10. 9v t Snillin Joseliina / (SnRa) 21,2a -- 01.23,4aly
11. 9v o EP Viljari / (SnRa) 21,2a -- 01.23,4aly
Järjestäjä: Henni
Järjestyspaikka: Repolan Ravitalli
Säännöt:
- Yksi IRL-henkilö voi ilmoittaa jokaiseen lähtöön rajattomasti hevosia
- Lähdöt jaetaan sopiviin ryhmiin.
- Ikärajoitukset: kylmäveriset 3-15 vuotta ja lämminveriset 2-12 vuotta
- 2v lämminveriset ja 3v kylmäveriset jaetaan omiksi ryhmiksi.
- Ennätykseltään epärealistiset hevoset hylätään (vrt. Hippoksen SE-tilasto).
- Yksi ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta lähdössä, mutta ohjastajaa ei ole pakko merkitä.
- Sama hevonen voi juosta vain yhdessä lähdössä.
- Tulokset arvotaan raviarvontakoneella.
Osallistuminen
- Osallistuminen tapahtuu tähän ketjuun seuraavassa muodossa:
ikä sukupuoli nimi / ohjastaja (talli/seura) ennätys --
(5v o Polle Polletus / ohjastaja (SeuRa) 30,2a --)
HUOM! Laitathan hevoset aikajärjestykseen hitaimmasta nopeimpaan. KIITOS!
Lähdöt
Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, lämminveriset, avoin (P: 1000-5000v€)
Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m, kylmäveriset, avoin (P: 1000-5000v€)
LÄHTÖLISTAT
Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, lv, avoin
Sarja 1.
P: 1 500v€ - 1 000v€ - 700v€ - 300v€ - (100v€)
1. 2v o Doubledealer Rus / mikko (RuKoLi) 21,2ake -- 01.18,1aly x - 1 500v€
2. 2v t Sayonara Rus / siinau (RuKoLi) 22,4ake -- 01.18,3aly - 1 000v€
3. 3v t Trickster Snilli / Eemi (RRT) 22,1a -- 01.18,4aly - 700v€
4. 3v t Titja Duán / Nomi (KLP) 19,5aly -- 01.18,4aly - 300v€
5. 4v o Saint Global / Olli (NaSe) 18,6a -- 01.18,5aly xx - 100v€
6. 4v o Blue Cameron Snilli / (SnRa) 18,1a -- 01.19,1aly x - 100v€
7. 4v o Green Speed / (SnRa) 17,5a -- 01.19,3aly
8. 3v t Give Me Chloe Rus / hanne (RuKoLi) 17,4ly -- 01.19,3aly
9. 3v o Johnwise Foxy / Arto (RRT) 18,4a -- 01.19,5aly
10. 2v o Yesterday Snilli / (SnRa) 21,5a -- 01.19,5aly
11. 3v t Chianna D´eux / jouni (RuKoLi) 17,5ake -- 01.20,5aly
3v t Friia La Fleur / Strife (KLP) 17,4ake -- HPL
Sarja 2.
P: 2 000v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ (- 300v€)
1. 4v t Floralise / Evald (Team Ninitra) 16,4a -- 01.16,3aly - 2 000v€
2. 3v o Mr. Giant Smoke / Nicky (CRAM) 16,5ke -- 01.16,4aly x - 1 500v€
3. 4v o Zulu Foxy / Ragnar (Team Ninitra) 17,3a -- 01.16,5aly - 1 000v€
4. 4v t Fuchsia Smoke / Alex (RRT) 16,5a -- 01.16,5aly - 500v€
5. 5v o Pruie Duán / markku (RuKoLi) 17,2 -- 01.16,6aly - 300v€
6. 6v t Juno Burn / Ella (NaSe) 16,4a -- 01.16,6aly xx - 300v€
7. 6v o Creepy Tattoo / Tatu (NaSe) 16,4a -- 01.17,6aly
8. 4v o Edgestone Foxy / Mikaela (Team Ninitra) 17,3a -- 01.18,2aly x
9. 4v t Groupie Snilli / (SnRa) 17,4a -- 01.18,3aly
10. 5v o IR Darth Vader / Frank (RRT) 17,3a -- 01.18,3aly
11. 4v t Kissmeralda Foxy / Taavi (RRT) 17,0a -- 01.18,6aly
5v t Sugarcane / Hilding (Team Ninitra) 16,9a -- HML (6.)
Sarja 3.
P: 3 000v€ - 2 200v€ - 1 500v€ - 800v€ (- 400v€)
1. 7v t IR Sea Twisted / Hedda (Team Ninitra) 15,2a -- 01.15,2aly - 3 000v€
2. 5v t Katjuscha / Strife (KLP) 15,2ake -- 01.15,3aly - 2 200v€
3. 3v o Pennywise / Peetu (RRT) 16,2a -- 01.15,4aly - 1 500v€
4. 7v o IR Fury / Gunborg (Team Ninitra) 15,3a -- 01.15,6aly x - 800v€
5. 5v o Matchbox Luned / Matti (NaSe) 16,3a -- 01.16,2aly - 400v€
6. 6v o OR'Knight Python / Aku (RRT) 16,3a -- 01.16,5aly - 400v€
7. 6v o Cherosene N Smoke / Hertta (Team Ninitra) 15,2a -- 01.17,3aly
8. 4v t Cinnabar Smoke / Nea (RRT) 16,0a -- 01.17,3aly
9. 3v o Bluedust Speed / Nicky (CRAM) 16,2ke -- 01.17,4aly
10. 7v t Silly Kid / Orvo (RRT) 15,5a -- 01.17,6aly
11. 7v o Small Cash Snilli / Rita (Team Ninitra) 15,4a -- 01.17,6aly
4v t Silvia Burn / Jon (RRT) 16,4a -- HLL
Sarja 4.
P: 3 000v€ - 2 200v€ - 1 500v€ - 800v€ (- 400v€)
1. 5v t Jodi Speed / Bertel (Team Ninitra) 15,1a -- 01.14,1aly xx - 3 000v€
2. 4v t Charmeleone Snilli / (SnRa) 14,3a -- 01.14,4aly - 2 200v€
3. 7v o Keep On Laughing / (SnRa) 14,4a -- 01.14,5aly - 1 500v€
4. 7v o Aggie's Amaretto / David (Uttevalla) 15,2a -- 01.14,5aly - 800v€
5. 6v t Titania Burn / Leena (Team Ninitra) 14,9a -- 01.14,5aly - 400v€
6. 9v o Vermette Vito / Ivar (Uttevalla) 15,2a -- 01.15,3aly - 400v€
7. 8v t Aureole Louise / Aaron (Uttevalla) 14,6a -- 01.15,4aly xx
8. 5v t Barracuda Nin / Senni (RRT) 15,1a -- 01.15,4aly x
9. 5v o Madhatter Snilli / Otto (RRT) 14,5a -- 01.15,6aly x
10. 7v t Frostsjö Golden Dream / (SnRa) 15,1 -- 01.16,6aly
7v o Bruckner Gentleman / Frank (Uttevalla) 15,1 -- HLL
7v o Manhattan Pomp / Urmas (Team Ninitra) 15,1a -- K
Sarja 5.
P: 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ (- 500v€)
1. 11v t Gravity of Life / (SnRa) 13,3a -- 01.13,1aly - 4 000v€
2. 7v t Rhonda Foxy / Niilas (RRT) 14,2a -- 01.13,2aly x - 3 000v€
3. 9v t Guillaume Benedicte / Erik (Uttevalla) 14,1a -- 01.13,4aly x - 2 000v€
4. 8v t Aggie's Alexa / Calle (Uttevalla) 14,1a -- 01.14,4aly - 1 000v€
5. 8v o Cossack Foxy / Veijo (RRT) 13,4a -- 01.14,4aly x - 500v€
6. 8v o Versailles Violet / Maksim (Team Ninitra) 14,2a -- 01.14,4aly x - 500v€
7. 9v o Greyhound / (SnRa) 13,3 -- 01.15,1aly x
8. 5v o Cherokee Nin / Reidar (RRT) 14,3a -- 01.15,2aly x
9. 5v o Cyberbattle Snilli / (SnRa) 13,2a -- 01.15,2aly
10. 7v t Cleveland Sally / Hans (Uttevalla) 13,5a -- 01.15,2aly x
11. 7v t Big Red Upland / Arvo (RRT) 13,9a -- 01.15,4aly x
12. 5v t Chocolina Rus / Nicky (CRAM) 14,0ake -- 01.15,6aly xx
Sarja 6.
P: 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ (- 500v€)
1. 4v t Juniper Vanity / Anni (RRT) 12,9a -- 01.12,1aly x - 4 000v€
2. 6v t NORDIC Honky Tonk Bandonkadonk T / (SnRa) 12,7a -- 01.12,3aly - 3 000v€
3. 5v o Icaros Foxy / Henni (RRT) 13,1a -- 01.12,4aly - 2 000v€
4. 8v o Alban Antoine / Bert (Uttevalla) 13,2a -- 01.13,3aly xx - 1 000v€
5. 8v o Long Way Snilli / (SnRa) 13,2 -- 01.13,4aly - 500v€
6. 7v t Flawless Snilli / (SnRa) 12,6a -- 01.13,6aly - 500v€
7. 11v t Charolain Down Q'91 / (SnRa) 12,5a -- 01.14,2aly
8. 5v t Celestina Gue / riikka (RuKoLi) 12,8a -- 01.14,3aly
9. 7v t Insomnia Snilli / (SnRa) 13,1 -- 01.14,3aly xx
10. 8v t Vineyard Foxy / Miro (RRT) 13,2a -- 01.14,4aly
11. 7v t Reach The Stars / (SnRa) 12,5a -- 01.14,5aly
5v t Roxann Snilli / (SnRa) 13,2a -- HLL
Sarja 7.
P: 5 000v€ - 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ (- 1 000v€)
1. 10v o Lucky Luke Upland / (SnRa) 12,3a -- 01.12,1aly - 5 000v€
2. 6v t Blaze of Enchantment / Nicky (CRAM) 12,1aly -- 01.12,2aly - 4 000v€
3. 7v t Dragonfire Ach / (SnRa) 12,1a -- 01.12,3aly - 3 000v€
4. 5v o Big Perfection Rus / tapio (RuKoLi) 12,4ly -- 01.13,2aly - 2 000v€
5. 8v o So Complex / Jaana (RRT) 12,3a -- 01.13,2aly - 1 000v€
6. 9v t Need More Gue / (SnRa) 12,3a -- 01.13,2aly x - 1 000v€
7. 9v t Trick-or-Treat Snilli / (SnRa) 12,2a -- 01.13,3aly
8. 10v o Hazel Presto / joni (RuKoLi) 12,1ake -- 01.13,5aly
9. 9v t Madley Foxy / (SnRa) 12,2a -- 01.13,6aly xx
10. 8v t Tahiti Rain / Henni (RRT) 12,2a -- 01.14,2aly
11. 10v t Guillaume Lunatic / Gary (Uttevalla) 12,4a -- 01.14,4aly
12. 8v o Incredible Snilli / riku (RuKoLi) 12,1ke -- 01.14,5aly
Sarja 8.
P: 5 000v€ - 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ (- 1 000v€)
1. 9v o Rattlesnake Foxy / Hannes (RRT) 11,3a -- 01.10,6aly x - 5 000v€
2. 8v t Classic Dream EW / (SnRa) 11,3a -- 01.11,0aly - 4 000v€
3. 9v o Shipwreck / (SnRa) 11,1a -- 01.11,4aly x - 3 000v€
4. 9v t Never Enough / (SnRa) 11,3a -- 01.11,5aly - 2 000v€
5. 5v t My Cherié / Oliver (RRT) 11,9a -- 01.11,5aly - 1 000v€
6. 10v o Lookin' At Lucky Ace / Kaj (Team Ninitra) 11,1a -- 01.12,6aly x - 1 000v€
7. 7v t Lipstick Snilli / (SnRa) 11,2a -- 01.12,6aly x
8. 10v t Get My Destiny / (SnRa) 11,2a -- 01.13,2aly
9. 9v o Knighthood Snilli / (SnRa) 11,1a -- 01.13,3aly
10. 11v t Soundwave / Valfrid (Team Ninitra) 12,0a -- 01.13,9aly
9v o Victorious Upland / (SnRa) 11,4a -- K
9v o Unmellow Yellow / Iisa (RRT) 11,3a -- HML (3.)
-------------------------------
Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m, kv, avoin
Sarja 1.
P: 1 500v€ - 1 000v€ - 700v€ - 300v€ - (100v€)
1. 4v t Snillin Astrid / Aaro (RRT) 32,2a -- 01.29,2aly - 1 500v€
2. 4v t Kuura-Neito / Strife (KLP) 31,3aly -- 01.30,2aly - 1 000v€
3. 3v t Ingermarie Snilli / (SnRa) ei enn. -- 01.30,4aly - 700v€
4. 4v t Snillin Haltiatanssi / (SnRa) 31,3a -- 01.30,8aly xx - 300v€
5. 4v t Pessiina / Aino (SS) 1.34,6ake -- 01.31,6aly - 100v€
6. 4v t Ruskoliljan Vanilja / siinau (RuKoLi) 34,5 -- 01.32,1aly x
7. 4v t Ruskoliljan Sadehelmi / joni (RuKoLi) 34,3 -- 01.32,3aly
8. 3v t Purnin Tosituuri / Edgar (Team Ninitra) ilm. kl -- 01.32,3aly
9. 4v t Valtarian Vinkeä / Ellu (Salta) 38,3ke -- 01.32,5aly
10. 4v t Valtarian Aikamatka / Mino (KLP) 32,2aly -- 01.32,6aly x
Sarja 2.
P: 2 000v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ (- 300v€)
1. 4v o Snillin Aapeli / (SnRa) 31,2a -- 01.28,5aly - 2 000v€
2. 4v o Snillin Joukahainen / (SnRa) 30,2a -- 01.28,6aly - 1 500v€
3. 4v t Purnin Esteri / Aslak (RRT) 30,2a -- 01.29,1aly x - 1 000v€
4. 5v o Saltan Retale / Amelie (Salta) 29,4ake -- 01.29,2aly - 500v€
5. 5v o EP Aatos / (SnRa) 29,5a -- 01.29,4aly - 300v€
6. 5v o Narrilaivan Lemmenloppu / Sampo (NaSe) 29,6 -- 01.29,4aly
7. 8v t Urd NRL / Ulle (NaSe) 29,8 -- 01.29,5aly
8. 7v t Skuld NRL / Shavo (NaSe) 29,3a -- 01.30,1aly
9. 5v t Repolan Pinkasu / Eevi (RRT) 29,4a -- 01.30,4aly xx
10. 7v o Soldat Oscar / (NaSe) 29,7 -- 01.30,5aly x
Sarja 3.
P: 3 000v€ - 2 200v€ - 1 500v€ - 800v€ (- 400v€)
1. 10v t Aina-Annikki / Bert (Uttevalla) 27,5a -- 01.27,4aly - 3 000v€
2. 6v t Purnin Vapukas / Bertel (Team Ninitra) 28,9a -- 01.27,4aly xx - 2 200v€
3. 6v t Snillin Tunturitar / (SnRa) 27,6a -- 01.27,6aly - 1 500v€
4. 5v t Savun Signe / Henni (RRT) 28,5a -- 01.27,9aly - 800v€
5. 6v o Saltan Pinnari / Eve (Salta) 29,2ly -- 01.28,5aly - 400v€
6. 5v o Repolan Asser / Mauno (RRT) 28,4a -- 01.28,6aly
7. 5v t Purnin Smaragdi / Lennart (Team Ninitra) 28,7a -- 01.29,3aly x
8. 6v t Hallansuru / Strife (KLP) 27,4ake -- 01.29,3aly xx
9. 10v t Startin Pramea / Meea (NaSe) 28,3a -- 01.29,4aly
6v t Narrilaivan Kalpeakasvo / Kalle (Nase) 29,2a -- HPL
Sarja 4.
P: 3 000v€ - 2 200v€ - 1 500v€ - 800v€ (- 400v€)
1. 6v o Snillin Räppääjä / (SnRa) 25,5a -- 01.25,2aly - 3 000v€
2. 11v o Onnen-Kantamoinen / Gary (Uttevalla) 26,8a -- 01.25,3aly - 2 200v€
3. 7v o Savun Noitavero / Rita (Team Ninitra) 26,3a -- 01.25,4aly - 1 500v€
4. 7v t O.R. Esviraali / Eveliina (RRT) 26,7a -- 01.25,4aly - 800v€
5. 6v o Purnin Uskoma / Lovisa (Team Ninitra) 27,3a -- 01.25,5aly - 400v€
6. 5v t Purnin Noppaonni / Ove (Team Ninitra) 27,2a -- 01.25,5aly xx - 400v€
7. 7v t Purnin Idylli / Pamela (Team Ninitra) 25,6a -- 01.26,6aly
8. 9v o Ahkeroitsija / Frank (Uttevalla) 27,3a -- 01.26,6aly x
9. 8v o Snillin Jojoniksi / Magnhild (Team Ninitra) 26,2a -- 01.27,1aly x
10. 9v t Välähdyksen Jasmiini / Mii (KLP) 01.27,3ake -- 01.27,3aly
11. 5v o Repolan Villiveto / Sebastian (RRT) 27,2a -- 01.27,6aly
Sarja 5.
P: 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ (- 500v€)
1. 6v o Snillin Bamse / (SnRa) 25,0a -- 01.24,2aly - 4 000v€
2. 6v t AH Jalominttu / Sulo (RRT) 25,3 -- 01.24,3aly - 3 000v€
3. 6v o Pika-Ristikko / markku (RuKoLi) 25,3ake -- 01.24,3aly - 2 000v€
4. 10v t Sointu-Tyttö / Erik (Uttevalla) 25,2a -- 01.24,4aly - 1 000v€
5. 9v t Purnin Rupatelma / Stella (Team Ninitra) 24,4a -- 01.24,5aly xx - 500v€
6. 7v t Kamilla W.E.I. / (SnRa) 25,1a -- 01.24,5aly xx - 500v€
7. 9v o Purnin Tosikeikari / Ebba (Team Ninitra) 24,3a -- 01.24,5aly
8. 9v o Ohi-Meni / David (Uttevalla) 25,2a -- 01.25,2aly
9. 8v o Pikku-Igor / Miranda (RRT) 25,0a -- 01.26,2aly
10. 9v t Samuelintytär / Valfrid (Team Ninitra) 25,4a -- 01.26,4aly
11. 8v o Jaakoppi / Aaron (Uttevalla) 25,3a -- 01.26,6aly xx
Sarja 6.
P: 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ (- 500v€)
1. 10v o K.B. Murheenkryyni / (SnRa) 23,6a -- 01.24,3aly - 4 000v€
2. 9v o Woimakas / Hedda (Team Ninitra) 24,2a -- 01.24,5aly xx - 3 000v€
3. 12v t Kiri-Armi / (SnRa) 23,8a -- 01.25,4aly - 2 000v€
4. 8v o AH Muninn / (SnRa) 24,3a -- 01.25,4aly - 1 000v€
5. 10v o Snillin Eversti / (SnRa) 24,3a -- 01.25,5aly - 500v€
6. 8v o Iki-Elmeri / Paulus (RRT) 23,6a -- 01.25,5aly x - 500v€
7. 6v t A.K. Aaria / (SnRa) 24,3a -- 01.25,6aly
8. 6v o Iki-Viljami / Nero (RRT) 23,7a -- 01.26,1aly
9. 6v o Kekan Tuliharha / Ilmari (RRT) 24,0a -- 01.26,2aly
8v t Hillastiina / Ivar (Uttevalla) 24,3a -- HLL
8v o AH Talisker / (SnRa) 23,9a -- K
Sarja 7.
P: 5 000v€ - 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ (- 1 000v€)
1. 8v t Pompeji Alma / Leopold (Team Ninitra) 23,2a -- 01.22,1aly x - 5 000v€
2. 8v t Snillin Kaunokainen / (SnRa) 22,1 -- 01.22,1aly - 4 000v€
3. 11v o O.R. Kermakola / Leenu (RRT) 22,2a -- 01.22,2aly x - 3 000v€
4. 12v t Hilirianne / Calle (Uttevalla) 22,2a -- 01.23,2aly xx - 2 000v€
5. 9v t Ruskoliljan Lumina / mikko (RuKoLi) 23,0 -- 01.23,5aly - 1 000v€
6. 11v t Onnen-Tähti / Hans (Uttevalla) 23,5a -- 01.23,5aly xx - 1 000v€
7. 6v o Repolan Vandaali / riku (RuKoLi) 23,3ly -- 01.23,5aly
8. 12v t O.R. Charliina / Veijo (RRT) 22,4a -- 01.24,2aly
9. 9v t Saltan Hairahdus / Aku (Salta) 23,1aly -- 01.24,3aly
10. 12v o Sorriino / Jocke (Uttevalla) 22,2a -- 01.24,6aly xx
9v o Egovei / Kaj (Team Ninitra) 23,0a -- HLL
Sarja 8.
P: 5 000v€ - 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ (- 1 000v€)
1. 11v o Repolan Hurmos / Jaana (RRT) 21,3a -- 01.20,2aly - 5 000v€
2. 10v t Gittan Kaja / (SnRa) 21,2a -- 01.21,0aly x - 4 000v€
3. 14v o Vastarannan Valssi / (SnRa) 21,2a -- 01.21,4aly - 3 000v€
4. 10v t Hahtuva / (SnRa) 21,3a -- 01.21,5aly x - 2 000v€
5. 13v o Snillin Yökiitäjä / (SnRa) 21,5a -- 01.22,3aly - 1 000v€
6. 11v o Snillin Valloittaja / (SnRa) 22,1a -- 01.22,5aly x - 1 000v€
7. 10v o Repolan Vilivonka / Taavi (RRT) 20,4aly -- 01.23,1aly x
8. 11v o O.R. Casanova / (SnRa) 21,2a -- 01.23,2aly
9. 10v o Kekan Kipinä / (SnRa) 21,4a -- 01.23,3aly x
10. 9v t Snillin Joseliina / (SnRa) 21,2a -- 01.23,4aly
11. 9v o EP Viljari / (SnRa) 21,2a -- 01.23,4aly